Upozornění! Provádíme také veškeré topenářské práce vč. případného vyřízení dotací na pořízení nového zdroje.

Janfire – Kotle na pelety od tradičního švédského výrobce

Tradiční švédská výrobní firma Janfire AB byla založena roku 1983 a již od počátku se zabývá vývojem, výrobou a provozováním peletových hořáků.

Švédské hořáky a celá politika výroby firmy Janfire je orientována především na dřevní paliva. Je to dáno zejména vysokou měrou zalesnění, která činí ve Švédsku přes 70 % rozlohy a dále dlouhodobým vývojem energetiky v zemi. Dřevní pelety se zde s úspěchem používají i jako palivo pro kombinovanou výrobu elektrické energie a tepla (KVET).

Technologie hořáků do 25 kw

Hořák je srdcem kotle na pelety a současně jeho nejdůležitější částí. Švédské hořáky Janfire jsou konstruovány jako tzv. hrncové hořáky, kde proces spalování probíhá přímo v hořáku, nikoliv v kotli. Tyto hořáky byly speciálně vyvinuty pro spalování malých a přesných dávek pelet. Žhavé jádro na roštu je relativně malé a díky tomu je zaručena výborná možnost regulace (od 3kw) při nízských emisích. Pelety padají jednotlivě samospádem šachtou do hlavy hořáku, takže je vyloučeno jejich zpětné zahoření v zásobníku. Janfire vyrábí i špičkové rotační hořáky s celkovým výkonem až 2000 kW (2MW) – jedná se o kotle na pelety s technologií JET systém.

Přehled a rozdělení hořáků a kotlů na pelety

Na evropském trhu jsou dva typy peletových hořáků. Janfire Flex-a a Janfire NH. Janfire NH je modernější typ, který konstrukčně vychází ze svého předchůdce. Detaily se dočtete přímo na jednotlivých stránkách kotlů.

Kotle na pelety pro rodinné domy a mentší objekty: Pellet Compact 15, Monoflame 15 (25), Combiflame 15 (23), Varioflame 15 (25)m, Integral a Duoflame.

Kotle na pelety pro průmyslové a centrální vytápění: Ventoflame 25/50, Janfire JET System

logo  Řisuty 43, 440 01 Louny | E-mail: alena.piblova@setrnaenergie.cz | Telefon: 415 652 152 | Mobil: 774 250 556
Back to Top
© 2019 Šetrná Energie
Joomla Templates by Joomzilla.com