Upozornění! Provádíme také veškeré topenářské práce vč. případného vyřízení dotací na pořízení nového zdroje.

Historie a orientace firmy

Pro Calimax, jako odborníka na krbová kamna, byla jedna věc jasná již od počátku: Dlouhodobý úspěch závisí výhradně na oddanosti klíčovým cílům firmy.
Calimax byl založen ve Vorarbergu. Jeho zakladatelé Dietmar Kessier a Egon Zechmann tak učinili v roce 1999. Jejich mise, konstrukčně optimalizovat výrobu a technologicky dotáhnout peletová kamna k dokonalosti, byla založena v investování jejich úsilí a vyžadovala hodně tvrdé práce. Výsledkem jsou špičková krbová kamna na pelety a luxusní interiérový kotel s výměníkem také na dřevní pelety.

Technologie a klíčové cíle

Calimax nikdy neváhal začlenit nové technologie do svého portolia dovedností. Egon Zechmann, vedoucí marketingu společnosti Calimax, říká: "Soustřeďme se všichni naši práci a úsilí na podporu topných zařízení na pelety a toto odhodlání si samozřejmě udržme i do budoucna, protože vývoj bude pokračovat právě tímto směrem. Díky těmto snahám, je značka Calimax nyní dobře známá i mimo její domácí trh v Rakousku." Soustědí se na své silné stránky a dlouhodobé cíle.

Jedním z příkladů této cílevědomé a odhodlané politiky je velice úspěšné zahájení výroby a prodeje interiérového kotle s výměníkem na dřevní pelety Twist 80/20. Záměrem bylo, aby obecné tendence topení v krbových kamnech posunuli k vytápění celého domu spolu s možným napojením kotle na další zdroje vytápění (solární, rekuperační systémy apod.).

Krbová kamna na pelety a rozdělení typů

Teplovzdušná krbová kamna na pelety jsou první kategorií produktů. Vyrábí se ve výkonech 5, 8, 10 kW. Nejmenší z nich, Bellina, jsou celolitinová krbobá kamna s jednoduchým ovládáním a nepřehlédnutelným designem. Spojení designu a funkce je u těchto krbových kamen žádanou vlastností.

Interiérový kotel na pelety s výměníkem Twist 80/20 a výkonem 10 kW dosahuje účinnosti 95%, což jenom potvrzuje třídu výrobku.

Přehled teplovzdušných kamen pro RD, rekreační sídla, byty a reprezentační prostory: Bellina, Sandor, Solida, Stillo

Přehled teplovodních peletových kamen pro RD, rekreační sídla, byty a reprezentační prostory: Twist 80/20

logo  Řisuty 43, 440 01 Louny | E-mail: alena.piblova@setrnaenergie.cz | Telefon: 415 652 152 | Mobil: 774 250 556
Back to Top
© 2019 Šetrná Energie
Joomla Templates by Joomzilla.com